השאלון עם דור דבורה

הכירו את דור, בן 28 (1996) מתל אביב, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית במרחב במכללה למנהל וכיום עובד בתור Brand designer בחברת Wix. אני מאמין שעיצוב ומיתוג בפרט הם הנדסת תודעה, יש בידינו הכוח ליצור תפיסה ומחשבה אצל אנשים באמצעות עיצוב ולגרום להם לחשוב מה שאנחנו מכוונים. בזמני הפנוי אני פוקד את חדר הכושר או מבלה עם חברים טובים ומנסה להנות מכל חוויה ואתגר שהחיים מציעים לי(:

איפה אתה עובד עכשיו?

Brand designer בWix.

על איזה פרויקט מעניין עבדת לאחרונה?

אני עובד על פרויקט מהמם בו בחרתי את אחד הפיצ׳רים שיש בוויקס סטודיו (האדיטור החדש שהושק לאחרונה), הייתי צריך לעצב אתר ולהראות למשתמשים את היכולות והשימוש בפיצ׳ר. בחרתי בפיצ׳ר של transparent video וכעת אני מעצב אתר וקולקציה שלמה של Transparent videos בתלת שתהיה זמינה לכל המשתמשים של וויקס בכל העולם. יש לי הזכות להיות חלק מהפרויקט הזה ולעצב עבור מותג ומוצר יוצא דופן ובקנה מידה עולמי.

מה גורם לך להתרגש ולרצות לעצב וליצור?

אני אדם ויזואלי מאוד, קל לי לדמיין מאשר להביע מילים, קל לי להסביר ויזואלית (לפעמים עם תנועות ידיים מוגזמות) מאשר להסביר במילים. אני מרגיש שבאמצעות עיצוב אני מצליח להסביר את עצמי הרבה יותר טוב ולמצות ב־100% את המחשבות והכוונות שלי.

מה משך אותך לתחום?

לגמרי במקרה! אחרי חמש שנים בשירות צבאי כקצין, השתחררתי ועשיתי קורס מאמני כושר בוינגייט, כיוונתי לתחום הזה של כושר גופני ותזונה. לאחר סיום הקורס עברתי תאונת אופנוע קשה והבנתי שעליי לשנות כיוון. בין המון התלבטויות ״פרקטיות״ כמו כלכלה או מדעי המחשב, הבנתי עם עצמי שאני רוצה לעשות משהו שיגרום לי לרצות לקום בבוקר והדבר שארצה לעשות כל החיים זה לעצב וליצור(:

מתוך פרויקט הגמר שלי, המונח יהודי־ערבי מתאר יהודים שמוצאם במדינות ערב או שהיו תחת השפעה ערבית אסלאמית. המונח ״ערבי״ זכה לגנאי וגזענות במהלך השנים וכך גם הסממנים הערביים בקרב אותם יהודים העדיפו להעלים ולמחוק ואיתם גם מסורת ותרבות עשירה שהושפעה מהעולם האסלאמי החל משירים יהודיים־ערביים, דרך כתב היד היהודי באותם מדינות ועד האדריכלות בבתי הכנסת.

איזה מרצה השפיעה עליך יותר מכל?

הדרך לא הייתה פשוטה (ארבע שנים, בכל זאת).המון חוסר ביטחון, עליות וירידות, לחץ נפשי.. הייתה אישה אחת שגם כשהיה לי קשה להאמין בעצמי, לראות שאני מספיק טוב, וגם שקצת חששתי מהעתיד, דאגה להזכיר לי מי אני ומה אני שווה והאמינה בי לאורך כל הדרך ובזכותה אני מי שאני כמעצב, ראש המחלקה שלי – המעצבת מיכל קסטיאל.

במה היית עוסק אם לא היית מעצב?

יוצא לי לחשוב על השאלה הזאת המון לאחרונה, אני חושב שאין תחום אחר שאני יודע לעשות טוב יותר מאשר עיצוב. אבל בכל מקרה כנראה שזה יהיה תחום של עבודה עם אנשים ועבור אנשים.

קיצור מקלדת אהוב?

K במקלדת (בפיגמה), תודו לי אחכ!

ולסיום, כתוב את המילה הבאה בכתב היד שלך:


עוד טאלנטים...