בעמוד זה תמצאו את החומר המותגי של פונטימונים: צבעוניות, לוגו, וגם כמה הנחיות קטנות

השפה הגרפית שלנו עוצבה בקפידה וברגישות רבה. בנינו את העמוד הזה משתי סיבות: ראשית, כדי לנסח לעצמנו את חוקי השפה הגרפית הדינמית והמתפתחת שלנו, ושנית, כדי שכל גולש/ת סקרן/ית (כמוך) המחפש/ת רכיב של התדמית לשימושים שונים – פרויקטים אקדמיים, שיתופי פעולה, חסויות וכדומה – ת/יוכל למצוא את מבוקשו/ה. אם את/ה עובד/ת על פרויקט שכולל אזכור שלנו, נשמח אם תעבור/י קודם על העמוד הזה, ואם יש לך שאלות – כמובן שאל תהסס/י לפנות אלינו דרך עמוד יצירת הקשר.

 

לוגוטייפ פונטימונים

לוגוטייפ כחול
PNG (62kb)
לוגוטייפ נגטיבי
PNG (82kb)
סמל כחול
PNG (33kb)
סמל נגטיבי
PNG (39kb)
סמל גיף
GIF (80kb)

הלוגוטייפ שלנו מורכב מאותיות קליגרפיות זורמות, שאגב, למקרה שתהיתם, אלה שלושה דברים שאנחנו מאוד אוהבים: אותיות, קליגרפיות וזורמות (וגם זורמים). חן מכבי עיצב לנו את הלוגו ברגישות ובנחישות. את האנימציות הווירטואוזיות האלה עושה לנו גור מרגלית האשף. צירפנו לכם אפשרות להורדת הלוגו בפורמטים שונים וכפתור משוכלל להורדת חבילת הלוגואים בשלמותה:

הורדת חבילת הלוגוטייפ של פונטימונים

 

צבעוניות: כחול עמוק

צבע הבסיס שלנו הוא כחול רויאל טרי ומשובח בעל הפיגמנט הכחול ביותר שהצלחנו למצוא. בגלל שאתם מביני עניין אתם ודאי יודעים שמכל צבעי הכחול זהו הצבע האופטימי והמרענן ביותר, שלעולם לא יצא מהאופנה (כדאי לו שלא!). העניין עם הצבע הדיגיטלי בכלל, ועם הכחול העמוק בפרט, הוא שכל מסך מציג כחול מעט שונה, אבל אנחנו בסדר עם זה, ממש כמו שאנחנו בסדר עם צבעי השמיים השונים בכל יום מימות השנה (למעט בימי אובך קיצוניים) ולכן אנחנו אוהבים לגוון לפעמים בערבובי ה־RGB שלנו – לפעמים עם סטייה קלה לכיוון האדום או הירוק – מה שנקרא אקספרמנטינג. ואם אתם מחפשים ערכים מדויקים – שלפו כלי־כתיבה ודף כי אנחנו מכתיבים:

RGB
R=34
G=51
B=238
CMYK
C=85
M=76
Y=0
K=0
HEX
#23E
#2233EE
PANTONE
2728-C
2728-U
צבעים משניים:
כחול ג׳יימס בונד | r0 g0 b119 | hex: #007
פלמינגו | r255 g68 b17 | hex: #f41
טורקיז בי־אף־אף | r187 g255 b255 | hex: #BFF

 

טיפוגרפיה: פצצת תאום

הפונט־הרץ שמשמש אותנו לאורכו ולרוחבו של אתר זה הוא פונט תאום. זהו פונט עברי סנס, נעים ושיקי שעובד מעולה עם פונט Tahoma הלטיני וכדאי לכם להכיר כי הוא פשוט חלומי:

אבגדהוזחטי
כךלמםנןסע
פףצץקרשת
01234567890
!?‽#₪;.,%״*)
♥⇱№¶✱$₿אש

 

הפונטי־טוּנים (יצאו לפנסיה)

לפני שהפונטיטונים יצאו לפנסיה הן היו דמויות מאויירות המתלוות אל הפונטים. לכל פונט היה toon ששייך לו. רוב הטוּנים אויירו בידי המאיירת רונלי פאר כפרה עליה: ״האתגר היה לאייר דמויות כך שכל אחת מייצגת עולם משלה,״ היא סיפרה, ״חשוב לי שכל דמות תתחבר לפונט ויחד הם ישלימו זה את זה. הסגנון האיורי שלהם מרפרר לעולמות הסרטים המצוירים הקלאסיים. הדמויות צבעוניות ושמחות, רעננות ורוויות בצבעים הקופצים מתוך צגי המחשב הבוהקים.״

 

מוּנָּחוֹן

כמה מושגים שחשוב להכיר:

הַפֿוֹנְטִימוֹנִים — פונטים לכותרות. קיצור של ״פונטים להמונים״.
פֿוֹנְטִיטוּן — יצור מאוייר המלווה את הפונט לכל אשר ילך. הֶלְחֵם של פונט ו־Cartoon.
פֿוֹנְטִילֶטֶרהניוזלטר החודשי שלנו.
פֿוֹנְטִימֶסֶר — טופס יצירת הקשר עם הפונטימונים.
פֿוֹנְטִיגְרַםעמוד האינסטגרם של הפונטימונים בו בכל שבוע מעצב צעיר מוכשר אחר משתלט לנו על הפרופיל ומחולל סערה עיצובית.
פֿוֹנְטִיבְּלוֹג — כן, זה הבלוג שלנו (בקרוב).
סְפֵּסִימוֹן — מסמך המציג את מפרט הפונטימון.