השאלון עם נועה ביו

הכירו את נועה, בת 29, במקור מחולון ובשנתיים האחרונות מתגוררת בתל אביב. בוגרת של המחלקה לתקשורת חזותית במנשר, עובדת היום כמעצבת ב־Wix. העבודה שלה כוללת עיצוב לכל הגילדות, האתרים והאירועים הבינלאומיים של החברה. בצוות אני נוגעת בקצת מכל עולמות העיצוב. מווב דייזין לפרינט, ארט דיירקשן ומיתוג.
הדבר שאני אוהבת בעיצוב הוא היכולת להיות דינמית. כמעצבת, אני נהנית מהאפשרות ליצור בעולמות שונים ומגוונים, כאשר כל פרויקט הוא כמו מגרש משחקים שבו אני יכולה למתוח את הגבולות, ללמוד דברים חדשים, לחקור וליצור חוויה חדשה.
כשאני לא עובדת אני אוהבת בעיקר לישון, השיא שלי הוא 17 שעות שינה🙈

היי נועה. מה שלומך? איפה אנחנו תופסים אותך השבוע?

היי היי! הכל מעולה. האמת שבוע שגרתי לחלוטין ועכשיו בסופ״ש חורפי ורגוע בבית.

איפה את עובדת עכשיו?

אני עובדת ב־Wix. העבודה שלי כוללת עיצוב לכל הגילדות, האתרים והאירועים הבינלאומיים של החברה. בצוות אני נוגעת בקצת מכל עולמות העיצוב. מווב דייזין לפרינט, ארט דירקשיין ומיתוג.

את מעדיפה לעבוד לבד או בצוות?

אני חושבת שזה מאוד תלוי פרויקט, במקומות שיש לי ביטחון או פרויקטים שממש מאתגרים ומלהיבים אותי לרוב אני אעדיף לעבוד לבד, במקומות שיש לי פחות ניסיון כמובן שאעדיף לעבוד בצוות. בכללי אני מאוד בעד שיתופי פעולה וחושבת שיכול לצאת מזה רק טוב (:

על איזה פרויקט מעניין עבדת לאחרונה?

בימים אלו ממש אני עובדת על העמוד about של Wix עם עוד מעצבים מוכשרים, זה פרויקט ממש גדול ומאתגר ואני ממש מחכה לראות איך התוצאה הסופית תהיה!

מה הדבר הכי טוב שקרה לך השנה?

הפכתי להיות דודה לגלי הקטנה, היא האושר הכי גדול שיש❤️

מה גורם לך להתרגש ולרצות לעצב וליצור?

מתוך אהבה וסקרנות לאות העברית, נולד פרויקט הגמר שלי ״אות עברית חדשה״ בפרויקט זה, מתחתי את גבולותיה של האות הדו ממדית המוכרת אל עבר תפישה מרחבית תלת ממדית המאפשרת להביט באות מכל הכיוונים. במתיחת גבולות אלו, חקרתי מהם המאפיינים המייחדים כל אות שישאירו את זהותה ברורה גם כשהאות מקבלת ממד נוסף ופאות חדשות. המחקר הוצג בממשק אינטראקטיבי בו ניתן לקרוא על תהליך העבודה ולהתבונן באותיות ב360 מעלות. בכדי לבחון עד היכן ניתן למתוח את גבולות אלו, הדפסתי בתלת ממד את המילה ״אנושי״ מהאותיות שיצרתי ובדקתי מה קורה שהן מקבלות נפח בחלל ממשי, האם הן עוברות את מבחן הקריאות או שהן מקבלות חיים משל עצמן.

אתגרים חדשים, יצירה במקומות שעוד לא התנסיתי בהם וכמובן המון המון מוזיקה.

מה את עושה כשאין לך מוזה?

מקלחת טובה וארוכה, הרעיונות הכי טובים באים במקלחת!

יש לך הרגל מגונה?

חייבת לבדוק שנעלתי את הדלת בבית באופן אובססיבי.

מה משך אותך לתחום?

מגיל מאוד קטן מאוד נמשכתי לכל עולם המוזיקה, עטיפות תקליטים, קליפים. תמיד הייתי מחפשת את המאחורי הקלעים של קליפים שעניינו אותי וניסיתי להבין איך העולם הזה עובד.

לאן ניסית להתקבל ללימודים ולאן התקבלת?

ניסיתי במשך שנתיים להתקבל ל־hit ולשנקר ללא הצלחה. בחיפושים אחרי מקומות נוספים בהם אפשר ללמוד תקשורת חזותית נתקלתי במנשר, התלהבתי מאוד מהרעיון שזו מכללה יותר קטנה ועם יחס אישי, אחרי שנתיים שכבר הייתי קרובה לייאוש, התקבלתי! זה היה רגע מאוד משמח עבורי.

איזה מרצה השפיע/ה עלייך במיוחד?

יגאל הרמן ראש המחלקה במנשר והמרצה שליווה אותי משנה א׳. יגאל הוא זה שגרם לי לאהוב ולהעריך טיפוגרפיה עברית. מעבר לזה, למדתי ממנו שתמיד יש דרך לשבור את הבריף ולחשוב מחוץ לקופסא וזה משהו שאני לוקחת איתי עד היום. מרצה נוסף שבזכותו גם התחלתי את הפרויקט גמר הוא מאיר סדן. מאיר ליווה אותי בשנתיים האחרונות של הלימודים ובקורסים שלו תמיד עודד אותי לחקור דברים לעומק ולא לפחד ממקומות חדשים ולא מוכרים.

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?

אני מקווה שבעוד 5 שנים מהיום אני אמשיך לעשות את מה שאני אוהבת אבל גם אתנסה במקומות חדשים ומפתיעים.

אתר השראה מדליק שאנחנו לא מכירים?

הלשכה לטיפוגרפיה עברית, אתר שהוא מאגר מידע למחקר הטיפוגרפיה העברית יש בו המון סריקות מספרים ישנים עם מידע על הטיפוגרפיה העברית, יש שם אוצרות!

באיזה פונט את רוצה שיכתבו על המצבה שלך?

הדסה.

יש לך המלצה מוזיקלית?

בתור חובבת קליפים, יש לי המלצה קצת שונה לשלושה יוצרים ישראלים שאני מאוד מתחברת לעבודה שלהם בתחום. וניה הימן וגל מוג׳ה הם צמד במאים מוכשרים, היצירה שלהם תמיד עם זווית שונה ומרעננת, אם זה בטכניקה או בקונספט. במאי נוסף הוא נאור סוקי שאחראי על רוב הקליפים של טונה ורביד פלוטניק המושלמים. 2 קליפים שלו שאהובים עלי במיוחד הוא ״רוק 30״ ו״גם זה יעבור״.

מה שם החיבה שלך?

נועלה

קיצור מקלדת אהוב?

Cmd Z

ולסיום, כתבי את המילה הבאה בכתב היד שלך:


עוד טאלנטים...